Víkend pro oddílové rady 2019

Nabízíme volné místo pro jeden tým na poslední prázdninový víkend!

Jste 4 – 8 členná oddílová rada? Pojeďte se stmelit, vzdělávat, udělat si poradu a diskutovat o tom, co vás v oddíle čeká od září.

Napište na oikos@skaut.cz odkud jste a my se Vám obratem ozveme.

Ročník 2019

• 30. 8. – 1.9. 2019
  • Základna Vinice, Pardubice
  • Kapacita je 8 týmů
  • Jeden tým má 4 – 8 členů
  • Cena: 300,- za jednotlivce
  • Kontakt: oikos@skaut.cz

Oikos je vůdcovský lesní kurz pro týmy. Víme, že oddíl nevede jednotlivec, ale tým, proto děláme týmové vůdcovky. V roce 2019 vůdcovky nejsou, ale to nám nebrání udělat alespoň VOR.

VOR je…

• …víkend na konci prázdnin, kam se sjede několik celých týmů z celé republiky
  • …víkend pro celou oddílovou radu, od 12 let do 100. Důležité je, že VOR je pro celý tým, který oddíl vede
  • …víkend, kde se jednotlivé OR navzájem inspirují
  • …víkend, kde se každý z oddílové rady dozví něco na Míru
  • …víkend jako stvořený pro stmelení týmu
  • …víkend plný dobře využitého času

Každoročně nakukujeme do fungování oddílů. A dozvídáme se, že komunikace trošku drhne. Nebo že si kdekdo neví rady s rádci. Že to chce oddílovou radu nadchnout. Že by stálo za to zatáhnout do plánování i mladší.
Podnětů bylo prostě tolik, že jsme pro ně vytvořili speciální prostor – víkend pro oddílové rady. Na něm bude čas na vzdělávání, inspiraci, tmelení i vymýšlení. Dohromady, v celé partě – od rádců po hospodáře.

To je originální myšlenka VORu